Skiareál Hochficht
Skiareál Hochficht

Skiareál Hochficht

V hornorakouském skiareálu lyžujete na 21 km sjezdovek

Rakouský skiareál Hochficht se nachází jen kousek od hranic a je snadno dostupný i pro lyžaře ubytované na Lipně. Celkem 12 sjezdovek uspokojí lyžaře všech věkových kategorií, ať už začátečníků nebo již zkušených lyžařů. Výuková hřiště Kids Parks jsou ideální pro první lyžařské krůčky Vašich dětí. Pokud si chcete zalyžovat i trochu zábavnějším nebo sportovnějším způsobem, určitě vyzkoušejte sjezdovky Funpark, Funslope nebo náročnější FIS závodní trať.
Skiareál Hochficht není ale jen o sjezdovém lyžování. Nordisches Zentrum Böhmerwald - Schöneben je rájem pro všechny běžkaře a krásná Šumavská příroda Vás určitě nadchne i při pěší túře nebo výletu na sněžnicích.

Na co se můžete těšit ve Skiareálu Hochficht

20,8 km sjezdovek: ve skiareálu Hochficht si můžete vybrat sjezdovku lehké nebo střední obtížnosti. Sjezdovky jsou vhodné pro děti, začátečníky i náročné lyžaře. Pro sportovní lyžaře je k dispozici i závodní trať FIS. Nadmořská výška areálu a zasněžovací systém na všech sjezdovkách zajistí 100% sněhovou jistotu.

Funpark a Funslope: Funpark Blackhill je rájem pro všechny freestylery, ať už na lyžích nebo na snowboardu. Pokud si naopak chcete zazávodit a poměřit síly, využijte možnosti tratě Funslope. Dráhy s obřími vlnami ve Vás rozproudí adrenalin.

Večerní lyžování: na osvětlené 1km dlouhé sjezdovce si můžete ve středu a v pátek od 17:00 do 20:30 hod užít večerní lyžování.

Dětské výukové hřiště Fichtl Kids Park: pro dětské začínající lyžaře je ideální výukové hřiště Fichtl Kids Park, kde se děti na výukovém svahu za pomoci skřítků Fichtla, Reischa, Zwiesla a Kamenožrouta učí první obloučky na lyžích. Přepravu ve výukovém hřišti zajišťuje pojízdný koberec.

Dětské výukové hřiště Reischa Junior Park: výukové hřiště Reischa Junior Park pomáhá dětem seznámit se s jízdou na sjezdovkách. Navíc si cestu k výukovému hřišti užijete v zastřešeném tunelu s pojízdným kobercem.

Komiksový slalom: zábavná sportovní trať je ve skiareálu Hochficht připravená i pro malé lyžaře. Na komiksovém slalomu si kromě slalomové jízdy užijete i kreslený komiksový příběh, který má pokračování na každé další slalomové brance.

Přeprava na sjezdovkách: přepravu ve skiareálu Hochficht zajišťuje 10ti místná kabinková lanovka, 3 čtyřsedačkové lanovky a dva kotvové vleky. V dětských výukových hřištích pohyblivé koberce.

Běžkařské tratě: v okolí Hochfichtu najdete přes 150 km běžeckých stop. Běžkařská trasa dlouhá 9 km začíná přímo v obci Klaffer am Hochficht a ujedete ji klidným tempem za hodinu a půl. Nejznámější je ale běžkařský areál Nordisches Zentrum Böhmerwald - Schöneben, který se nachází asi kilometr od hraničního přechodu Zadní Zvonková.

Služby Skiareálu Hochficht
  • Lyžařská půjčovna: přímo vedle pokladen ve Skiaréně Hochficht najdete lyžařskou půjčovnu Intersport Pötscher. Vyberete si zde z carvingových, freeride a freestyle lyží i snowboardů. Lyžařské vybavení si můžete vypůjčit přímo na místě nebo si je zarezervovat online.
    Provozní doba: denně 8:15 - 16:30 hod.
  • Lyžařská škola: v lyžařské škole Lemberger si, z nabídky lyžařských kursů, vyberou lyžaři všech věkových kategorií a lyžařských dovedností. Naučte se na Hochfichtu lyžovat jako profík. Lyžařskou školu si můžete zarezervovat online.
    Provozní doba lyžařské školy: denně 8:30 - 16:00 hod.
  • Bezplatná parkoviště: u nástupního místa Skiarény Hochficht i lanovky Schwarzenbergbahn najdete dostatečné množství bezplatných parkovacích míst.
  • Webové kamery: zjistěte si jaké jsou aktuální sněhové podmínky a počasí ve skiareálu Hochficht. Webové kamery Vám umožní živý pohled na Hochficht.
  • Nákup skipasu online: chcete být co nejrychleji na sjezdovkách a nepotřebovat již na kase kupovat skipas? Využijte možnost zakoupit si skipas online. Z pohodlí Vašeho domova si koupíte nový skipas nebo dobijete čipovou kartu z minulé sezóny.

Kontakt

SKIAREÁL HOCHFICHT

Hlavní parkoviště Skiareny Hochficht: Hochficht 1, 4163 Klaffer

Nástupní místo u lanovky Schwarzenbergbahn: Plöckensteinstraße 12, 4164 Schwarzenberg am Böhmerwald

Provozní doba Skiareálu Hochficht: denně 8:30 - 16:00 hod.


Dvě Zátoky Kovářov nejsou jen frází, ale vyjádřením jedinečné polohy, díky které máte ze všech našich apartmánů krásný výhled na lipenskou přehradu.